XII OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ KOSZYKÓWKI DZIEWCZĄT O PUCHAR MUKS BYDGOSZCZ – PODSUMOWANIE

Szczęśliwie zakończyliśmy turniej w Bydgoszczy. Wróciliśmy cali i zdrowi przywożąc puchary, medale i wielki bagaż doświadczeń.

Dziewczyny U17 zakończyły turniej z brązowym medalem, pokonując w meczu o trzecie miejsce AKS SMS Łódź 51:46.  W meczu finałowym natomiast MKS Opalenica wysoko pokonała Wisłę Canpack Kraków 56:38. Nasz zespół pokazał charakter i wolę walki. Czekamy na kolejne mecze, sparingi i inugurację sezonu 2020-2021. Końcowa tabela turnieju rocznika 2004 :

 1. MKS Opalenica
 2. Wisła Canpack Kraków
 3. Basket 4Ever Ksawerów
 4. AKS SMS Łódź
 5. Enea Basket Piła
 6. Dwójka Nidzica

Drużyna U15 na zakończenie turnieju wysoko pokonała KSKK Koszalin 72:40. Rocznik 2006 rozgrywał mecze w systemie „każdy z każdym” i zajął ostatecznie czwarte miejsce. Końcowa klasyfikacja turnieju :

 1. MUKS Bydgoszcz
 2. Kadra Warmi i Mazur
 3. ENEA AZS Poznań
 4. Basket 4EVer Ksawerow
 5. KSKK Koszalin
 6. Kormoran Sieraków

Mistrzynie z U13 nie dały szans nikomu. W ostatnim meczu finałowym, przeciwko gospodyniom, nasze dziewczynki zafundowały nam istny horror. Na trzy sekundy przed końcem meczu finałowego na tablicy wyników widniał remis. Zwycięstwo dały nam dwa celne rzuty osobiste Jagódki Jurgi. W wielkim finale pokonaliśmy MUKS Bydgoszcz 45:43. Końcowa tabela rocznika 2008:

 1. Basket 4Ever Ksawerów
 2. MUKS Bydgoszcz 1
 3. MUKS Poznań
 4. KSKK Koszalin
 5. Kormoran Sieraków
 6. Pantery Szubin
 7. UKS Delfin Kłecko
 8. MUKS Bydgoszcz 2

Nasze zespoły wygrały dwanaście z piętnastu rozgrywanych meczy. Końcowe miejsca w klasyfikacjach niestety tego nie oddają.

Gratulacje dla wszystkich zawodniczek i trenerów. Wielkie podziękowanie dla rodziców. Szacunek dla organizatorów !