U17 mecz z AKS SMS ŁÓDŹ i WIDZEW ŁÓDŹ

W mijającym tygodniu w kalendarzu rozgrywkowym mieliśmy do rozegrania dwa mecze: pierwszy (11.01.2021) to zaległy mecz z drużyną AKS SMS Geocover Łódź na własnej hali w Ksawerowie, drugi, to spotkanie rewanżowe z łódzkim Widzewem na hali przeciwnika w Łodzi.

Spotkanie z AKS-em, prowadzonym przez trenera Marcina Markowicza, rozpoczęło się od wyrównanej, pierwszej kwarty. Druga kwarta to konsekwentna gra naszych przeciwniczek przy pogłębiającym się letargu naszej drużyny, czego wynikiem była nasza przegrana w tej części meczu 7 punktami. Trzecia kwarta rozpoczęła się dla nas równie źle, a przewaga AKS-u rosła. Pobudzenie przyszło w połowie trzeciej kwarty, ksawerowianki nagle odpaliły, zaczęły grać swoją koszykówkę, w dobrym tempie i zgodnie z wytycznymi trenera Michała Chudzickiego. Ciągła motywacja ze strony ławki połączona ze skutecznością w ataku i dobrą obroną podkoszową zaowocowała wysoko wygraną czwartą kwartą i ostatecznym wynikiem meczu na naszą korzyść. Najlepsza tym razem w zespole była Laura Banaszczyk z 18 punktami na koncie.

Basket 4EVER Liceum Sportowe Pabianice – AKS SMS Geocover Łódź 63 : 55 (15:14, 7:14, 15:18, 26:9)

Laura Banaszczyk 18, Zuzanna Prochuń 12, Alicja Waszczykowska 11, Aleksandra Śpiewak 7, Weronika Kirsz 7, Marcelina Błoch 6, Anna Kamieniak 2, Lena Kozłowska, Maria Błoch, Amelia Kołodziej

Wiedzieliśmy, że sobotnie (16.01.2021) spotkanie z Widzewem nie będzie łatwym spacerkiem. Drużyna z Łodzi to niekwestionowany lider kategorii U17, posiadający na swoim koncie same zwycięstwa. W pierwszym meczu na hali w Pabianicach przegraliśmy z łodziankami 26 punktami i wiedzieliśmy, że na hali przeciwnika może być jeszcze ciężej. I tak było. Zespół Anny Chodery to dobrze naoliwiona maszyna, która porusza się po swojej hali niemalże z zamkniętymi oczami. Nasz zespół z kolei nie mógł się odnaleźć na łódzkim parkiecie, dziewczyny grały wszystko z wyjątkiem koncepcji założonej przez trenera. Brak zdecydowania w podejmowaniu boiskowych decyzji, niewykorzystane rzuty osobiste, niecelne rzuty za dwa i trzy punkty oraz obezwładniający letarg, którego świadkami byliśmy już w meczu z AKS-em, to nie przepis na sukces. Kto śledzi wyniki w kategorii U17, ten wie, że Widzew Łódź potrafi sprawić tęgie lanie swoim przeciwnikom, niemniej jednak porażka 77:32 musi boleć i na pewno boli, zarówno zawodniczki jak i trenera. Najwięcej punktów dla zespołu zdobyły Alicja Waszczykowska (10) oraz Laura Banaszczyk (9).

Widzew Łódź – Basket 4EVER Liceum Sportowe Pabianice 77 :32 (20:11, 21:8, 24:7, 12:6)

Alicja Waszczykowska 10, Laura Banaszczyk 9, Zuzanna Prochuń 5, Maria Błoch 2, Aleksandra Śpiewak 2, Weronika Kirsz 2, Anna Kamieniak 2, Lena Kozłowska, Amelia Kołodziej, Marcelina Błoch