U15 Basket 4EVER Ksawerów II – MUKS Bełchatów 56 : 39 (15:8, 21:13, 8:11, 12:7)

Kolejka X w kategorii U15 i mecz rewanżowy z drużyną MUKS Bełchatów. Pierwsze spotkanie na wyjeździe przegraliśmy z bełchatowiankami 10 punktami, nic więc dziwnego, że dziewczyny chciały pokazać charakter i wygrać mecz na własnej hali. Jak postanowiły, tak zrobiły i przy okazji dały nam, kibicom, dużo frajdy ze śledzenia transmisji z tego spotkania. A było na co popatrzeć. Skuteczny atak, dobra obrona, konsekwentnie przeprowadzane akcje, rzuty za 3, jednym słowem całkiem dobra koszykówka. Wraz z jakością gry przyszedł również wynik na tablicy, a mecz ostatecznie wygraliśmy 17 punktami. Trzy kwarty wygraliśmy, jedną przegraliśmy, najlepiej pod koszem spisała się dzisiaj Zuzanna Śliwkiewicz, która zdobyła 14 punktów dla drużyny oraz Zosia Śmigiel z  9 punktami, w tym jedną „trójeczką”. Ambitnie i dzielnie wsparły swoje koleżanki młodsze zawodniczki z kategorii U13 – Jagoda Jurga (5pkt) i Kaja Serdenicka (3pkt), które dołożyły od siebie po koszu za 3 punkty oraz Karolina Jarmakowska.

To był ostatni mecz drużyny B4EK II w rundzie zasadniczej grupy A. Dzięki dzisiejszemu zwycięstwu odmeldowujemy się na miejscu III w grupie (za B4EK I i UKS Szkoła Gortata) i z ogromną dumą i radością przechodzimy do dalszej części rozgrywek w grupie mistrzowskiej. Wielkie brawa dla zespołu, dla wszystkich zawodniczek, które dołożyły swoją cegiełkę do takiego wyniku. Ukłony dla trenera Michała Chudzickiego, który z bardzo dobrym efektem poprowadził w meczach drużynę U15 II oraz trenerki Edyty Koryzny za ciężką pracę z zespołem na treningach.

U15 Basket 4EVER Ksawerów II – MUKS Bełchatów 56 : 39 (15:8, 21:13, 8:11, 12:7)

Zuzanna Śliwkiewicz (14), Zosia Śmigiel (9), Ola Ziółkowska (7), Hania Musiałowicz (6), Julita Kirsz (6), Ola Kubińska (6), Jagoda Jurga (5), Kaja Serednicka (3), Ola Bagińska, Karolina Jarmakowska, Wiktoria Matyjaszczyk, Lena Grabowicz.