U12 08.03.2020 ŁKS KK Łódź – Basket 4Ever Ksawerów 23:51

ŁKS KK Łódź – Basket 4Ever Ksawerów 23:51 (6:15, 3:16, 3:8, 11:12)

Zuzia Koryzna, Kaja Serednicka, Jagoda Jurga kpt., Maja Choińska, Karolina Jarmakowska, Zosia Musiałowicz, Karina Gacka, Lena Dorr, Ala Papuga, Vanessa Filak, Nadia Gacka, Marysia Mielczarek, Wiktoria Macudzińska, Julia Radziszewska.

Dzisiejszy turniej w Łodzi to dwa mecze pod rząd dla naszych podopiecznych z drużynami z górnej części tabeli. Spotkanie z łodziankami prowadzonymi przez trenera Tomasza Szczepaniaka okazało się tą łatwiejszą częścią niedzieli. Nasze przeciwniczki, choć walczyły dzielnie przez cały mecz, nie były w stanie przejąć kontroli nad tym spotkaniem. Drużyna trenera Patryka Dembowskiego grała konsekwentną w ataku i obronie koszykówkę, z dużą skutecznością podkoszową oraz sporą ilością zbiórek. Praktycznie wszystkie zawodniczki dołożyły coś od siebie, widać było grę zespołową. Ten mecz zaliczamy zdecydowanie na plus.

Drugi mecz, z Kutnem, to zdecydowanie inna historia…

Nasze zawodniczki bardzo zmęczone po meczu z ŁKS-em, kutnianki z kolei wypoczęte i bardzo zmotywowane. Niestety, nie daliśmy rady stawić czoło przeciwnikowi. Zabrakło siły, pomysłu i jakości. Mecz z KKS PRO-BASKET Kutno przegraliśmy wynikiem 44:24. To co się jednak wydarzyło w trzecim meczu tego turnieju potwierdza tezę o bardzo równej i silnej czołówce grupy. Zmęczone po meczu z nami zawodniczki z Kutna uległy odpoczywającym podczas drugiego meczu łodziankom. Tym samym wszystkie zespoły odniosły dzisiaj po jednym zwycięstwie i zaliczyły po jednej porażce. W kategorii U12 zrobiło się bardzo ciekawie…