Twój 1% podatku może nam pomóc

Przekazując 1% podatku pomagasz nam w rozwoju koszykówki młodzieżowej.
To łatwe, nic Cię nie kosztuje, a jest szlachetne, wspaniałomyślne i świadczy o Twojej świadomości potrzeb społecznych. Dzieci czekają na Twoją pomoc. Nie zawiedź ich.

Każdy płatnik podatku dochodowego ma prawo zadecydować o tym, na jakie cele będzie przeznaczona część jego dochodów w postaci 1% na cele charytatywne.

Jeśli wypełniasz PIT ręcznie, w formularzu rocznego zeznania PIT na ostatniej stronie w części P (rubryka 302) wpisz numer KRS 0000272371.

Podatnika nic to nie kosztuje, gdyż nie dopłaca żadnych pieniędzy, a jedynie dysponuje niewielką ich częścią, którą z mocy prawa i tak wpłacałby Fiskusowi.

Darowizna 1%, jako kwota przekazywana przez jedną osobę, jest małą sumą, ale jakże ważną dla organizacji pożytku publicznego. Kilka, czy kilkanaście złotych ofiarowanych przez wielu darczyńców składa się bowiem na sumę, dzięki której obdarowane organizacje mają szansę nieść pomoc dzieciom, ludziom ubogim, chorym i niepełnosprawnym, czy zwierzętom. Darowizna 1% może też być przekazana na kulturę, sport lub ekologię.