Mistrzostwa Polski U17K 3×3 – GDYNIA 2020

Dzisiaj odbyły się Mistrzostwa Polski U17K 3×3. Mistrzostwa te były rozgrywane po raz pierwszy, przez co turniej obfitował w organizacyjne potknięcia, a i pogoda spłatała nam figla.

Nasz team w składzie Alicja Waszczykowska, Laura Banaszczyk, Weronika Kirsz, Amelia Kołodziej trafił do bardzo silnej grupy A.

Nie ma to jak wejść w turniej meczem z przyszłymi mistrzyniami Polski. W pierwszym spotkaniu, po bardzo zaciętej walce, ulegliśmy AZS AJP Gorzów Wielkopolski 10:14, która to drużyna kilka godzin później pokonała w finale Wisłe Canpack Kraków i sięgnęła po złoty medal mistrzostw Polski U17K 3×3.

Kolejne mecze rozegrałyśmy bez animuszu, dziewczyny jakby „przeszły obok” przeciwniczek. W drugim spotkaniu rozgromił nas zespół Politechniki Gdańskiej U17 aż 6:17, ostatni mecz to wysoka porażka z MKS MOS Betard Wrocław 7:19.

Ostatecznie turniej kończymy na 1/8 finału. Pomimo przegranych i niepowodzenia w turnieju nasze zawodniczki zdobyły kolejne doświadczenie, które zaowocuje w nadchodzącym sezonie. Bardzo dziękujemy za emocje i walkę.

Końcowa klasyfikacja MP U17K 3×3

  1. AZS AJP Gorzów Wielkopolski
  2. Wisła Canpack Kraków
  3. MG13 Politechnika Gdańska U15
  4. Lider Swarzędz