sob. Wrz 19th, 2020

BASKET 4EVER

Ksawerów

Mistrzostwa Polski U17K 3×3 – GDYNIA 2020

Dzisiaj odbyły się Mistrzostwa Polski U17K 3×3. Mistrzostwa te były rozgrywane po raz pierwszy, przez co turniej obfitował w organizacyjne potknięcia, a i pogoda spłatała nam figla.

Nasz team w składzie Alicja Waszczykowska, Laura Banaszczyk, Weronika Kirsz, Amelia Kołodziej trafił do bardzo silnej grupy A.

Nie ma to jak wejść w turniej meczem z przyszłymi mistrzyniami Polski. W pierwszym spotkaniu, po bardzo zaciętej walce, ulegliśmy AZS AJP Gorzów Wielkopolski 10:14, która to drużyna kilka godzin później pokonała w finale Wisłe Canpack Kraków i sięgnęła po złoty medal mistrzostw Polski U17K 3×3.

Kolejne mecze rozegrałyśmy bez animuszu, dziewczyny jakby „przeszły obok” przeciwniczek. W drugim spotkaniu rozgromił nas zespół Politechniki Gdańskiej U17 aż 6:17, ostatni mecz to wysoka porażka z MKS MOS Betard Wrocław 7:19.

Ostatecznie turniej kończymy na 1/8 finału. Pomimo przegranych i niepowodzenia w turnieju nasze zawodniczki zdobyły kolejne doświadczenie, które zaowocuje w nadchodzącym sezonie. Bardzo dziękujemy za emocje i walkę.

Końcowa klasyfikacja MP U17K 3×3

  1. AZS AJP Gorzów Wielkopolski
  2. Wisła Canpack Kraków
  3. MG13 Politechnika Gdańska U15
  4. Lider Swarzędz

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *