BASKET 4EVER KSAWERÓW ZWYCIĘŻA W XX JUBILEUSZOWYM TURNIEJU O PUCHAR PREZYDENTA ŻYRARDOWA

W miniony weekend kadetki naszego klubu udały się na ogólnopolski turniej do Żyrardowa. Turniej był bardzo silnie obsadzony, większość drużyn to mistrzowie i wicemistrzowie swoich stref rozgrywkowych. Zawody te uważane są za nieoficjalne Mistrzostwa Polski U14K – ze względu na COVID planowany na kwiecień-maj 2020 turniej się nie odbył.

Nasza drużyna została przydzielona do grupy „D” wraz z Akademią Wisły Canpack Kraków i MUKS-em Bydgoszcz.

W pierwszym grupowym meczu pokonaliśmy MUKS Bydgoszcz 57:36 (13:6, 17:14, 19:7, 8:9). Kolejny mecz w grupie to również zwycięstwo naszego zespołu nad Wisłą Canpack Kraków 67:16 (18:4, 13:2, 16:8, 20:2), tym samym zameldowaliśmy się w ćwierćfinale z pierwszego miejsca w grupie.

W jednej czwartej finału czekał na nas zespół MPKK Sokołów S.A. OSiR z Sokołowa Podlaskiego. Jak się później okazało był to najtrudniejszy mecz tego turnieju dla naszego zespołu. Pokonując sokołowski zespół 52:40 (12:11, 6:9, 17:6, 17:14) awansowaliśmy do turniejowej czwórki.

Półfinał zagraliśmy z naszym lokalnym przeciwnikiem PTK Pabianice, z którym wygraliśmy 53:23 (13:3, 16:7, 17:8, 7:5).

W meczu finałowym spotkaliśmy się z drużyną GTK Arki Gdynia, którą pokonaliśmy 50:29 (19:9, 5:7, 15:4, 11:9).

MVP turnieju została wybrana Julia Rakowska, MVP drużyny Natalia Chałupka, a Julia Koryzna z Klaudią Banasiak znalazły się w najlepszej „piątce” turnieju.

Wielkie brawa dla naszych zawodniczek i trenerów, Michała ChudzickiegoEdyty Koryzny, która po turnieju powiedziała :

” Wygrana to nie wszystko… to jedyne co się liczy” Gramy po to żeby zwyciężać, tym bardziej taki sukces cieszy. Wiem ile pracy każda z Was włożyła nie tylko w ten turniej, ale we wszystkie lata w drodze do niego. Ktoś powie że wygraliśmy zdecydowanie. A ja powiem, że zgadzam się ze słowami : „Trenuj ciężko, żeby zwyciężać lekko”. W tym sezonie nowe wyzwania, nowa praca. To nic. Zdobyte doświadczenie będzie procentowało i wzmacniało wiarę w sens pracy i możliwość odnoszenia sukcesów. W szatni Celtics Boston jest napis : „Pojedyncze mecze wygrywają gwiazdy, mistrzostwo zdobywa drużyna”. Tak, ten tytuł zdobyła drużyna Basket 4Ever Ksawerów. Byłyście jak mur, jak monolit. Byłyście jednością. Wielkie wyrazy uznania za rozumienie zasad gry zespołowej. Jedna za wszystkie, wszystkie za jedną. Jeden z trenerów z Polski powiedział mi, że brak u nas gwiazd. Myli się, u nas jest mnóstwo gwiazd, tyle że jeszcze nie rozbłysły pełnym blaskiem ,bo świecą dla drużyny. „

Końcowa tabela turnieju :

 1. Basket 4Ever Ksawerów
 2. GTK Arka Gdynia
 3. MUKS Poznań
 4. PTK Pabianice
 5. MPKK Sokołów OSiR Sokołów Podlaski
 6. Chrobry Basket Głucholazy
 7. Akademia Wisły Canpack Kraków
 8. AZS Enea Poznań
 9. UKS Trójka Żyrardów
 10. MUKS Bydgoszcz
 11. MOSiR Bochnia
 12. AZS UMCS Lublin